מיקרו בלוגינג ומיקור חוץ

קמתי בבקר, קצת עייף, המשחק אתמול היה משעמם למדי, צחצחתי שיניים ושתיתי קפה, קראתי פוסט על מיקרו בלוגינג ושאלתי את עצמי האם המלך עירום או שהזדקנתי.

8 Comments

 1. איך זה קורה העניין הזה שאם אתה דתי אתה אוטומטי מחזיק בדעות ימניות?
  על מה ולמה?
  איך מהתורה הכל כך סוציאליסטית והומניסטית שלנו, זה מה שנשאר – זכור את אשר עשה לך עמלק
  ולא למשל
  ואהבת את הגר
  למשל?

  ואני באמת מתעניינת. לא רק מתעניינת אלא גם כואבת. והשאלה הזו לא באה להרגיז או להתנגח, אלא ממש מתוך רצון שתסביר לי את העניין הזה.

  אני רואה את הדברים האלו אצל כל החברים והמקורבים אלי שחזרו בתשובה. איך מסוציאליזם והומניזם והצבעה למרצ וחדש, הם מגיעים לאט אבל בטוח לכיוון כהנא או מחליפו הרוסי, ואני משפשפת את העיניים והאוזניים ולא מצליחה להבין.
  התסביר לי?

 2. אשאל אותך שאלה אחרת
  ?למה אם אתה דתי, מיד מניחים שאתה ימני
  למה מניחים מיד מה תגיד בכל נושא שהוא?

  חשיבה סטריאוטיפית עובדת לשני הכיוונים

  ובכל זאת,יש כמה הסברים, אחד מהם נובע מהזיהוי של שמאל וחילוניות. במובן זה שלשמאל יש תדמית אנטי דתית להכעיס. ולכן רבים מהדתיים דוחים את העמדות של השמאל, פשוט משום שהן שייכות לשמאל

 3. נראה שקמת עייף מדי, ובגלל זה נדמה היה לך שביקורת על המחוקקים שלנו היא אנטי דמוקרטית.

  אני מקווה שרק העייפות אשמה בכך, שרמזת שיש מי ששמח על יוזמות החוק (האנטי דמוקרטיות) האלה, ולא השתמע מדבריך שאתה אינך בין השמחים.

  ונגד הזדקנות בטרם עת – צא לרכיבה על האופניים (רכיבת שטח כמובן).

 4. אני החשוד המיידי, חייב תמיד להבהיר שאני נגד זה ונגד ההוא ונגד כל מיני דברים שכל מיני אנשים שאני לא מכיר חושבים, רק בגלל שאנשים שחושבים שהם חושבים, ניחנים בחשיבה סטריאוטיפית ואומרים שאם אני מצטט פה ושם מהתנ"ך אז אני בטח בעד זה ובעד ההוא ונגד פה ונגד שם ובכלל נבהלים מביקורת קצת יותר מורכבת

  אז באמת, בבקשה

  ואני באמת עייף

 5. ומה מביא אותך למסקנה שאוטומטית חשבתי שאתה ימני?
  מהיכרותי איתך (דרך כתביך ותגובותיך ברשת) אני פשוט יודעת את זה. ומאחר ואתה חובש כיפה, אני מנצלת את ההזדמנות כדי לשאול את השאלה.

  עכשיו, מה הקשר בין הזיהוי של החילוני לשמאל לעובדה שהדתיים מחזיקים בדעות לאומניות, אנטי סוציאליות וימניות?

  אני הגעתי לשמאל לא מתוך זה שיצאתי החוצה ראיתי דתיים אמרתי – אופססס אני אהיה ההיפך. הגעתי לשם כי נטיות ליבי הוליכו אותי לצד שאני מזדהה עם האידיאולוגיה שלו.
  אגב, אצלי הנטיות ההומניות הגיעו מקריאה בתנ"ך שהיה הספר האהוב עלי ביותר בילדותי.
  כל כך התרגשתי מחוקי לקט שכחה ופאה. מ"לא תפקוד עוון אבות על בנים", מהפסיקה בעניין עבד עולם, מהמצוות הקשורות לכיבוד אב ואם, לכיבוד הזקן והאלמנה והיתום, שלא לדבר על היחס לגר, שהתחלתי לחפש עוד דברים בנושא, קראתי את עלובי החיים, את דיקנס, את ג'ק לונדון ומשם הדרך למארקס היתה די קצרה.

 6. לשמחתי, הויכוחים שלך איתי מתבססים על מה שאמרתי, ומה שכתבתי

  אבל, החשיבה הסטיראוטיפית הזו היא דבר רווח, ונתקלתי בה בעצמי יותר מדי פעמים

  (ורכיבת שטח זה מסוכן מדי בשבילי)

התגובות סגורות.