בלוגרים מובילים יקבלו תעודת עיתונאי

תראו תראו מה כתבו באינטרנט:

לשכת ראש הממשלה מתכוונת להעניק תעודות עיתונאי לבלוגרים מובילים ורציניים ברשת האינטרנט. דברים ברוח זו אמר השבוע ראש מטה ההסברה בלשכת ראש הממשלה, רון דרמר, בפאנל שהתקיים עם בלוגרים יהודים. "צריך לאתר כמה בלוגרים רציניים וטובים, ולהעניק להם תעודת עיתונאי", אמר דרמר.

אתר הבלוגים רשימות

אתר הבלוגים רשימות צילום מסך

נורא התלהבתי. מחר דרמר יתן לי תעודת עיתונאי. אני יהודי, ויש לי בלוג. (שניים למעשה, אבל מי סופר). ראיתי בתמונה את אתר "רשימות", שם יש לי בלוג כבר כמה שנים. אבל אז נתקלתי בקריטריון הבא "בלוגרים רציניים". אני רציני? לא יודע. ידידה טובה שלי אומרת שלכתוב בלוגים זה לא רציני. אז איך אפשר להיות בלוגר רציני? 

המשכתי לקרוא בתקווה למצוא איזשהו פתרון.

במהלך השנה הקרובה מתכוון דרמר לעשות תחקיר מעמיק על בלוגים ובלוגרים מובילים, ולבחור מי הם אלו שיקבלו לראשונה תעודת עיתונאי.

יאוש. אני אף פעם לא אהיה בלוגר מוביל. אולי אם אקנה טנדר קטן, זה יעזור?  ובכל זאת המשכתי לקרוא, מנסה לאגור תקווה, חושב על תכנית פעולה.

ואז קראתי את זה והבנתי הכל:

בישראל, תרבות הבלוגרים עדיין לא מפותחת כמו בארצות הברית, אבל היא ללא ספק צוברת תאוצה.

 בעלי טור מעיתונים נחשבים פתחו לעצמם בלוגים, ובכך  תרמו לתפיסתם של בלוגים כאמצעי נוסף ופופולרי להעברת מידע, זאת בנוסף לאתרי החדשות.

יצא המרצע מהשק.

בלוגר מוביל הוא בעל טור מעתון נחשב שכותב באתר "רשימות". כמה חבל שסגרו לי את "הצופה". אין לי שום סיכוי יותר.

8 Comments

  1. ה.מ.מ

    נראה לי שזה נסיון להחדיר את השב"כ לעולם הבלוגים ולמשמע אותו סביב הכחול-לבן (ולנקות בדרך את המשתמטים וכו' טפו טפו) – כי מי מהבלוגרים יקבל תעודת עיתונאי?
    ועוד כשזה נאמר מטעם הלשכה של ביבי, מול עיתונאים יהודים.

התגובות סגורות.