מה קרה?

במהלך סוף השבוע הזה הועבר האתר משרת של חברת YAHOO לשרת של חברת JUSTHOST. בינתיים יש כל מיני תקלות , לינקים לא עובדים, ושאר בעיות. יהיה בסדר.

למה?

האמת שנמאס לי מיאהו מזמן. קצב רענון הדף של האתר ירד לרמה של רכבת העמק, ותקלות והשבתות לרוב. אני מניח שלא מעט קוראים פוטנציאליים הגיעו לאתר, ניסו לזוז ולא הצליחו, והתייאשו. גם רמת השירות שהם נותנים היא מחפירה, שולחים לך מיילים ארוכים עם שלשה קילומטר התנצלויות, ופתרונות אין. אבל לקח עוד זמן עד שהבשילה ההחלטה, ועד שביצעתי אותה. טוב, לא ביצעתי אותה בעצמי, נתתי את המפתחות לחנית כהן והיא מטפלת בזה. גם היא דיווחה על קשיות עורפם של YAHOO בכל הנושאים הטכניים. (אגב, למי ששאל גם חברת  hosting.co.il  לא מצטיינת בסיוע למי שרכש ממנה דומיין).  הניסויים הראשונים בשרת החדש מראים על שיפור משמעותי. נקווה לטוב.

אלא מה, להפתעתי הסתבר ששינוי הקשר בין דומיין לשרת הוא עניין שלוקח שעות ואף ימים. מסתבר שהDNS הולכים ברגל מאתר לאתר, ומפיצים את השמועה ברחבי היקום האינטרנטי. ויש גם תופעות  משונות. בניסוי הראשון שעשתה חנית, הגיחה פתאום כאיזה זומבי של אינטרנט, הפניה ל"מכללת סלע – תורה ופרנסה לך ולמשפחתך". מכללה שלא שמעתי עליה מימי, ולא מצאתי אותה בגוגל.

 

אז כפי שאומר השיר הידוע – תודה על ההמתנה, סליחה על הסבלנות.