אנשים שואלים שאלות

בשבוע שעבר, הייתי בחתונה של הבן של ב' וי'. נראה בחור סימפטי החתן, והכלה – קלה בלבן.  הגעתי לגיל שאני הולך לחתונות של כאלה שלא מכירים אותי בכלל, ויושב בשלחן של "חברים של ההורים". מה לעשות, אנחנו לא נעשים צעירים יותר מיום ליום. בחתונה פגשתי את רמי, שלא ראיתי אולי עשרים שנה. אולי שלושים. שלא כמוני, הוא נשאר רזה רק הכסיף קצת בצדעיים. מה נשמע ומה קרה איתך בשנים שעברו, שאלנו זה את זה. ראיתי אותך בגוגל, אתה עובד בכתיבה?

אז לא, אני לא מתפרנס מכתיבה. אם מייברג לא ממש הצליח, לא חושב שכדאי לי לנסות.

ובכל זאת, אני מתפרנס ממשהו. אני לא נוטה להרחיב על כך בבלוג. פה ושם, קצת, אבל לא יותר. למה, תשאלו. אה – שאלה יפה. התשובה מאד פשוטה, כי האנשים שעובדים אותי קוראים את הבלוג. אני לא יודע אם  זה נראה להם מגניב שאני כותב בלוג, או שהם רוצים להיות בטוחים שלא כתבתי עליהם כלום. אבל אין לכם מה לדאוג חברים יקרים, אני סבור שלכתוב על אנשים שעובדים איתך, אלה שאתה ממונה עליהם, עמיתים ובמיוחד בוסים, עלולה להתברר כאסטרטגיה לא ממש מוצלחת. נגיד שאכתוב על מישהו שהחריצות שלו מתחרה רק עם האינטליגנציה, או על מישהי שלא נותנים לה להיכנס לחנות חרסינה  שבעל הבית הוא פיל, זה עלול להיות מסוכן. מיד חמשה או ששה אנשים יחשבו שהתכונתי אליהם. אז למה לריב? מספיק יש להם סיבות טובות אחרות להתעצבן עלי. ככל הנראה. בטח שטובות.

========

 

 

רוני גלבפיש, פונה בבלוג שלה בקריאה

אני מבקשת לקבל את הפידבק השלילי.

אני יודעת מי אוהב את מה שאני עושה פה, ומאוד נעים לשמוע את זה. כרגע, מעניין יותר לגלות מי לא אוהב, מה, ולמה. אולי אפשר ללמוד מזה משהו, אולי לקבל קצת רעיונות טובים.

רעיון יפה, אפילו אמיץ. אני מצטרף אליה בקריאה לכל הקוראים והמנויים.  הציפו אותי במחמאות, כתבו לי כמה הבלוג שלי שנון וחכם ושינה את עולמכם.

====

אגב, את הרעיון היא לקחהמכאן – בלוג שנקרא "הסלון הספרותי" ומציע שנבקש ביקורת.

אז חבר'ה תדעו – האתר שלכם לא קריא. לא בגילי עם המשקפיים.

====

תלחצו על הקישור ותזכו לישועות.

בדוק ומנוסה.

 

====

ובכל זאת – משהו על העבודה

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=qp9dc9im3-M&hl=en_US&fs=1&&hl=en]

 

====

חנוכה שמח

10 Comments

 1. תסביר לי גלעד, על מה ולמה. למה ההשתלחות הזו ברוני ובפוסט שלה? במה זה מפריע לך ומי מינה אותך למועצת הבלוגוספירה לביקורת פוסטים?

  בשביל מה הריצה הזו לגלות לנו מאיפה לקחה את ההשראה לפוסט שלה? מה קרה? היא חטפה ממך את הסקופ על סודות האטום האירוניים?
  זה לא גלובס שהעתיק מכלכליסט ולקח לעצמו את הקרדיט
  http://www.the7eye.org.il/articles/Pages/061209_Globes_copy_from_Calcalist.aspx?RetUrl=/ARTICLES/Pages/katavot_lobby.aspx

  זה פוסט. כולה פוסט. אישי. מה זה מפריע לך? מה הצורך הדחוף הזה לגלות לעולם את מקורות ההשראה שלו?

  לא מבינה את הגל החדש הזה כאן ב"רשימות", של ביקורת (אישית. זה תמיד אישית) על בלוגים אחרים.

  התסביר לי?

 2. "הביקורת לא על הבלוג אלא על הבני אדם של הבלוג"
  על זה בדיוק אני מדברת. אני שמחה שאתה מחזק את דברי.

  ואיך הגענו מכאן לרכילות? מה הקשר מלבד בירה נשר?

 3. אסתי, מה קרה? גלעד לא אמר שום דבר רע. ההפך הוא הנכון ופרט לתשבחות על האומץ גם אימץ את הרעיון בעצמו. הוא גם לא כתב כלום שרוני לא כתבה בעצמה.
  לא מבינה את הגל החדש הזה כאן ב"רשימות" של לחפש ממה להעלב בבלוגים של אחרים. אולי תרגעי ותקראי שוב ואז תראי שדווקא גלעד לא מנסה לריב עם אף אחד?

  ולך חביבי, אין לי מחמאות להצפה, לא שינית את עולמי, רק ניקדת בו נקודות של אור ואני בטוחה שתמשיך, אני אהיה כאן כדי לעקוב…

 4. יכול להיות שאת צודקת. וזה שגלעד לא מנסה לריב עם אף אחד – אני יודעת. ככה אני מכירה אותו. לכן כל כך הופתעתי.
  אבל את יודעת מה? אחרי הפוסטים האחרונים עם כל ההיעלבויות וההשמצות כנראה שהייתי במוד של לראות שחור ולחפש במקומות שאין מה לחפש.
  ואם ככה לא נותר לי אלא להתנצל.
  ואני מתנצלת.

התגובות סגורות.