ג'ון לנון : 9 באוקטובר 1940 – 8 בדצמבר 1980

כמה דברים שסיפר לי יאיר סרי, בני המוזיקאי:
 
  
בתחילת הקליפ ניתן לראות את פיל ספקטור, המפיק האגדי שהמציא את "קיר הסאונד" ומואשם כיום ברצח, מפיק את הקלטת האלבום "Imagine".
השיר "Nobody Told Me" נכתב כבר בשנת 1970, כנראה, או אפילו קודם, כי נראה שבסוף ימי הביטלס ג'ון לנון שמר לעצמו את השירים הרציניים (Cold Turkey שמדבר על הגמילה מהרואין יצא ב1969), ואת השירים הפחות מושקעים מבחינת טקסטים הביא לביטלס (Sun King, Because). Across The Universe וCome Together הם יוצאים מן הכלל, כי את שניהם ג'ון לנון כתב בתור שירי נושא לפרויקטים אחרים, והוא הביא לביטלס לנגן אותו בחוסר אכפתיות.
 
ובכן, אמנם על השיר "Nobody Told Me" כבר התחילו לנון, קלאוס וורמן, ג'ורג' הריסון ועוד חברים לעבוד לקראת הכנסת השיר לImagine, אבל בשלב מסוים הם החליטו לא להכניס את השיר לתקליט.
באותה תקופה החליט לנון לשכור צוות צילום שיסריט את מעשיו יום ולילה – אולי הReality TV הראשון. רוב הזמן לנון מאוד מודע למצלמה. הוא נראה בסרט Imagine פוגש בנער מוזר שמופיע פתאום על סף דלתו, והוא מזמין את הנער להכנס אליו הביתה, לאכול ארוחת בוקר ולשתות תה.
לכן גם אפשר להבין המון מהשטויות שהוא ויוקו עושים בקליפ, שצולם בתקופת Imagine. כל השטויות שאפשר לראות אותם עושים, הם עושים לא בשביל קליפ מסוים, אלא סתם כי מצלמים אותם וזה כיף. בקליפ אפשר לראות בין השאר את אנדי וורהול, האמן המפורסם (עם השיער החצי שחור חצי לבן), את מיילס דייויס, חצוצרן הג'ז (הם משחקים ביחד כדורסל ומשוחחים על יד המכונית בסוף הקליפ), את ג'ורג' האריסון (האיש עם הזקן שנכנס עם יוקו לחדר) ועוד שחקנים טלוויזיה מפורסמים מהתקופה. במסיבה שרואים בסוף הקליפ השתתף וצולם גם ג'ק ניקולסון, שלא נכנס לקליפ משום מה.
בשנת 1980 נכנסו ג'ון לנון ויוקו אונו לאולפן הקלטות יחד עם חבורת נגנים שהם לא הכירו, גם הנגנים לא ידעו שהם נבחרו להקליט את האלבום הראשון זה זמן רב של לנון ואונו. הם יצאו אחרי כמה חודשים עייפים אך מרוצים עם התקליט הנהדר "Double Fantasy", שעל עותק שלו חתם ג'ון לנון למעריץ כדקה לפני שנורה למוות על ידו.
בשנת 1984 הוציאה יוקו אונו אוסף של שירים שהוקלטו בסשנים של Double Fantasy, ועוד שירים שלה שהוקלטו ב1984, והתקליט נקרא "Milk And Honey" (אולי מחווה ללהקתה של גלי עטרי שזכתה בארוויזיון שש שנים קודם?). באלבום, בין השאר, נמצאים השירים של לנון Borrowed Time, וNobody Told Me. השירים של לנון שנמצאים בתקליט הם בעצם גרסאות לא גמורות של השירים, ואפשר בקלות לשמוע את זה, בייחוד בBorrowed Time, שבו לנון מזייף פה ושם, ממלמל מונולוג לא ברור על יוקו ובסוף השיר מתחיל לשיר "טי טידידיטי" תמוה במקצת. זה, כמובן, בגלל שלנון לא חשב שהטייק הלא רציני הזה ייצא אחר כך בתקליט.
 

לסיכום: השיר הוקלט ב1980, ויצא לאור ב1984 אחרי מותו של לנון. הקליפ שאנחנו רואים צולם ב1970-71, ויצא כקליפ של השיר הזה ב2003, בסרט הטלוויזיה "Lennon Legend: The Very Best of John Lennon". את הצילומים האלה אפשר לראות גם בסרטים "Gimme Some Truth", שמתאר את הקלטת האלבום "Imagine", ובסרט Imagine", שמתאר את האיש ג'ון לנון.

One comment

  1. קשה להאמין שיוקו אונו אשכרה הוציאה תקליטים. שרלטנית נטולת כל כשרון, שכל חברת תקליטים היתה בועטת לה בתחת אלמלא בעלה

    כשאת חיה ליד גאון כמו ג'ון לנון, איך יש לך את עזות המצח הבלתי נתפסת לחשוב שיש לך שמץ כישרון מוזיקלי ?

    הזיווג בין לנון ויוקו תמיד זיעזע אותי. לא האהבה ביניהם הפריעה לי – אהבה זה טוב – העובדה שהיא דחפה את עצמה לתוך הפריים המוזיקלי שלו. זה לא עשה לו טוב. זה שיבש לו את המכ"ם האמנותי

    הוא היה גאון יצירתי ומבצע ייחודי והיא זוועה ווקאלית

התגובות סגורות.