קוד אתי לבלוג

חסויות ואינטרסים  – האתר אינו מקבל מימון מכל גורם שהוא, ואינו עומד לטובת שום אינטרס מסחרי. כמו כן, הדעות המובעות באתר אינן מייצגות באופן כל שהוא את עמדות הארגון בו אני מועסק.

גילוי נאות – רוב הספרים שנסקרו כאן בבלוג הגיעו אלי, כמקובל בענף, מהוצאות הספרים ולא רכשתי אותם בעצמי.  אך זאת תוך הסכמה מפורשת שאין בקבלת ספרים התחייבות לכתוב על ספר  או על ההוצאה באופן חיובי, או לכתוב בכלל. הסקירות מייצגות את דעתי כפי שהיא לטוב ולמוטב.

מדיניות התגובות – אני מעונין ביצירת שיח סביב הפוסטים, ותומך בחופש דעה. עם זאת איני שותף להתלהבות הגורפת מתרבות הטוקבקים, לטעמי חופש הביטוי אינו חופש הביזוי.  לפיכך תגובות לא נאותות תימחקנה ברגע שאבחין בהן. מי שרואה עצמו נפגע מתגובה כלשהי, מוזמן לפנות אלי. בנוסף – אשמח אם מגיבים יעשו זאת בשמם המלא ולא באנונימיות, אך לא אמחק תגובות בשל כך.  בגלל התקפות חוזרות ונשנות של ספאם, פוסטים ישנים ננעלים לתגובות.

פרטי מנויים מגיבים – המערכת רושמת את פרטי הIP של המגיב, וכן את כתובת המייל שהצהיר עליה. כתובות המייל של המנויים נרשמות במערכת Mail Chimp . אני מתחייב לא לעשות בהן כל שימוש, ולא למסור אותן לגורם שלישי. הפרטים יחשפו רק אם אדרש לכך על פי חוק על ידי רשות מוסמכת.

======

ועוד משהו בענין שימוש בחומר המפורסם בבלוג – אתרים לא למטרות רווח רשאים לצטט קטעים מתוך הבלוג שלי, עם מתן קרדיט כמקובל, אך לא להעתיק רשימות שלמות. אתרים מסחריים – רק באישור בכתב מראש.