גברים בטייטס, גופות וכיפה – כמה הערות על המצב

 

באתר של טל אלכסנדרוביץ שגב מצאתי את הסרטון הזה. מדובר בתעמולת בחירות לקראת הפריימריז של העבודה, במטרה לשכנע את הבוחרים להצביע עבור מתן וילנאי. מנגינה דרמטית ועלילה קלישאתית עם מסרים לעוסים היטב. בסך הכל יצירה לא רעה בתוך הז'אנר שבו נוצרה.

 

 

 

כרוכב אופניים חובב שמחתי לגלות שגברים בגיל העמידה הלבושים בטייטס מגוחכים למראה משמשים מודל ומטאפורה למנהיגות ראויה. יש תקווה. רק למה הוא יוצא לרכוב בלי לרכוס את הקסדה?

*********

כיפה – כיסוי הראש המעטר את ראשו של גבר על פי המסורת היהודית. בישראל מקובל לחבוש אותה גם בבתי קברות ובהארכות מעצר. על פי המדווח באתר "כיפה" – הרב אלישיב פסק כי ראוי לאדם המתקרב ליהדות לחבוש כיפה, לפני שהוא לובש ציצית.  ציטוטים פופולאריים של פסיקות רבנים תמיד חשודים בעיני, במיוחד באתר "כיפה" שיש לו אינטרס כמובן לעודד את השימוש בכיפות מכל סוג. ובכל זאת, אם אכן כך נאמר סבורני שיש פה העדפה של הייצוג על פני המהות. עדיף, כך אני מבין מהפסיקה, להראות דתי מאשר להיות דתי.

*********

עשרים וארבעה תיירים נהרגו אתמול בתאונת האוטובוס ליד אילת. במקור ראשון, וגם באתר YNET פירסמו תמונת "הנה מוטלות גופותינו". שורה ארוכה של גופות בתוך שקיות ניילון, לבנות. אני מבין ששירותי ההצלה מרכזים את הגופות במקום אחד, יש דברים שצריך לעשות. אבל לצלם את התמונה ולשים בעמוד הראשון, זה כבר טעם רע במיוחד. המוות מוכר, כנראה וצריך לחבוט בבטן הקורא.

ולא מדובר בתקרית אחת בודדת. הערב בYNET בעמוד הראשון מצולמת גופת ילד קטן שנהרג בתאונת דרכים.

 

 

יום למחרת פרסום הפוסט – YNET מציגים ראש כרות בשקית. וכמובן גם את הגופה בלי הראש, בשקית תואמת.

לפחות בינתיים הם מקפידים על השקיות הלבנות.