איך לבחור אופניים

בשנה האחרונה אני רוכב באופני כביש מהכא להתם ובחזרה. בשל כך, רבים פונים אלי ומבקשים את עצתי. רק אתמול פנתה אלי מכרה ואמרה לי בזו הלשון: "שמע נא לי, אני רוצה לקנות לבעלי, שגדל והתפתח עם השנים, זוג אופניים. דא עקא , אני לא יודעת מאיפה להתחיל. כמה זה עולה,למה כדאי לשים לב, על מה לוותר ועל מה בשום פנים ואופן לא." אז בשבילה ולתועלת כל המתלבטים, אתן לכם כמה עצות לרכישת אופניים.

את שואלת מאיפה להתחיל? מהתחלה.

קודם כל, אופניים הם זכר. חשוב להדגיש עובדה זו לפני שקונים, להימנע מטעויות לשוניות שעלולות לגרום לתאונות דרכים. ואחר כך, את צריכה להחליט מה את רוצה לעשות עם האופניים הללו.

האם האופניים מיועדים לתעבורה, לספורט, או להחליד בגינה?  אופני החלדה בגינה אפשר להשיג במחירים מאד טובים בטויז אר אס, 250 שקל לילדים, 400 למבוגרים ואת מסודרת. אם החלטת על אופניים לתעבורה, חשוב מאד לדעת היכן אתם גרים. אם זה בתל אביב, לא כדאי להשקיע יותר מ500 שקל בכל זוג אופניים, מאחר שבתל אביב נהוגה שיטה של שותפות אופניים. את חונה באיזשהו מקום, ומישהו כבר רואה עצמו שותף ורוכב לו לעבר האופק, או התחנה המרכזית. בכל עיר אחרת, צריך לבחון בקפדנות האם האזור מישורי או הררי. במקום שבו אני גר למשל, יש רק עליות, ולכן חשוב להצטייד באופניים עם הילוכים. אם את נוהגת לקפוץ ממדרכות לעבר הכביש, כדאי להצטייד בבולמי זעזועים או בכרטיס ביקור של רופא שיניים. אם אין אספלט ברחובות השכונה, כדאי לקנות אופניים עם צמיגים רחבים, ובבחירות הקרובות להחליף את ראש העיר.

עד כאן עצות לתעבורה.

אם בספורט חשקת – יש שני מינים עיקריים. אופני כביש – ספורט בו רוכבים עשרות קילומטרים בכל פעם. אומרים שזה מסוכן, כי יש משאיות. אופני הרים – ספורט בו רוכבים קצת ומיד מתפנים לחדר מיון ומשם למחלקה האורתופדית. בכל מקרה, באופני ספורט המחיר הבסיסי למה שמכנים "אופני כניסה" (לא לבלבל עם "אופני כביסה" שאלה אופני כושר שתולים עליהם את המכנסיים) הוא 4000 שקל בערך. אפשר גם בארבעים אלף. אפשר גם לקנות אופניים שהשלדה שלהם עולה ארבעים אלף. (שלדה זה החלק של האופניים שאליו מחוברים כל הדברים. ארבעים אלף זה הרבה כסף).

אבל אני מניח שלו היו לך ארבעים אלף שקל לקנות אופניים, היית שוכרת יועץ ולא סומכת על עצות מרוכב אופניים שראית בשכונה.

11 Comments

 1. אופני כביש – אתה רוכב קצת ומיד דורס אותך איזה נהג שחיפש את הטלפון שנפל, או שיכור, או צעיר ללא רישיון, או נהג משאית עייף. ואם למזלך כל זה לא קרה, לפחות נשמת קצת פיח מכוניות וראית נוף אספלט.

  אופני שטח – אתה רוכב קצת, ומיד עוצר להריח פרח, לנוח ליד מעיין, לשבת בצל עץ ולקרוא ספר טוב.

 2. הוצעו לי ב 1300 ש"ח. מה- עובדים עלי ? מוכרים לי סגסוגת חלודה ? המהלכים שימאנו, בכיסא יש חור בשביל המה שמם,
  המותג הוא ג'יאנט או משו כזה
  נא עצתך דוקטור.

 3. א

  לא יודע איך זה בכביש, אבל בשטח יש אופני כניסה סבירים בהחלט ב 2000 ש"ח בערך.

  למי שמתלבט בין סגנונות הרכיבה (שטח או החלדה בגינה,הכוונה. הימרחות מתחת למשאיות אינה נחשבת בעיני כספורט) לא הייתי ממליץ להוציא יותר על זוג ראשון, עד שיבחר את הסגנון שלו.

 4. לא להיות אופני כניסה ?
  הפרופיל הלא כפול של הגלגלים ? המוכר הסביר לי שאם אני לא קופץ טראסות הסכנה היא בעיקר לציר.
  המשקל של השילדה ?
  איפה לחפש את הקאטץ' ?

 5. ג'יאנט נחשבת חברה מכובדת
  יש להם אופני כביש לא רעים בכלל

  גם שימאנו
  לאנס ארמסטרונג ניצח איזה טור עם ההילוכים שהם מייצרים

  אממה – ב 1300 שקל אתה לא מקבל את זה
  אבל לא מדובר באיזה משהו שיתפרק אחרי עשר דקות, אלא אם אתה כבד באופן מאד משמעותי או שתתחיל לקפוץ חצי מטר פה ומטר שם

  יש כאלה שאומרים שעדיף לקנות אופניים יחסית זולים (1300 שקל זה לא גרעינים בכל מקרה) ואחר כך להחליף
  אחרים אומרים שלהחליף יותר יקר

  אני אומר שתקנה מה שנראה לך מתאים ונוח ובמחיר לפי כיסך, מתוך הנחה שזה מה שתשתמש בשנים הקרובות

 6. והתהייה שלי לא היתה רק בשלב הפראקטי- כי כאן גם הכיס הכריע.
  תהיתי- למה כתבת שאופני כניסה מתחילים ב 4,000. עניין אותי מה אני מפספס כאן.

 7. תקח סיבוב על אופניים של 4000 ושל 10000 ותבין את ההבדל

  זה לא אומר שמוכרחים. יש בעולם פרארי ורולס רויס והאנשים נוסעים במזדה 3 וגם בסובארו יד שביעית מאינסטלטור

  אצטט לך תשובה שכתבתי בפורום למישהו שחיפש אופניים ב700 שקל וצחקו עליו קצת:

  מחירי האופניים גבוהים למדי, ומה שנראה למישהו שאינו בתחום "גבוה", נחשב ל"אופניים למתחילים". אם תסתכל במגזיני אופניים מחו"ל – תראה למשל כתבה "אופניים למוגבלים בתקציב" אופניים שעולות 2500$ וכתוב שמי שנאלץ להתפשר יכול לקנות אותן. מסיבות שונות, יש ביקוש לאופניים יקרים ולכן הם נמכרים במחירים שהם נמכרים. ויש לא מעט אנשים שמוציאים מדי חודש מאות ואלפי שקלים בנוסף לרכישה הראשונה. (ואני לא מתכוון לספורטאים שזה עסוקם, אלא לחובבים). חלק מאלה כותבים פה בפורום, ולא מכירים את המציאות בה צריך לחשוב פעמיים על הוצאה של מאה שקל, ופחות.
  ובכל זאת – אל יאוש. אתה יכול לחפש אופניים משומשים. יש כאלה באינטרנט ובחלק מהחנויות. ואתה יכול להמשיך לחפש, ולמצוא, אופניים בסכום שחיפשת. הם יהיו מספיק טובים למה שאתה רוצה.

התגובות סגורות.