מוצאי שמחת תורה

שמיני עצרת כבר עבר, לא פירקתי את הסוכה עדיין. לא אוהב לבעוט בה ולצאת, ניתן לה יום או יומיים. כמה הערות קצרות לקראת שבת

 

אש התורה

image באתר NRG "אוהד קנולר, עמית סגל, ג'וני שועלי, גיל קופטש, גל גבאי ועוד ידוענים סיפרו ל"צו פיוס" את מי הם היו ממש רוצים אצלם בסוכה בתור אושפיזין". ג'וני שועלי רצה לארח את אריק איינשטיין ואורי זוהר (ואם כבר, הייתי ממליץ לו לצרף את שלום חנוך), חיותה דויטש מתגעגעת לקרובי משפחה ולנחמה ליבוביץ' גם, אין מה לומר, פרויקט מתאים ונעים לכבוד החג. אחרונה חביבה ברשימת מכניסי האורחים כאברהם אבינו בשעתו היתה שלהבת חסדיאל. חסדיאל, כך למדתי מהכתבה, היא"עורכת עיתון לייף סטייל לאלפיון העליון במגזר החרדי" , ויש לה הזמנה לאושפיזון אחד משלה:

הייתי רוצה לארח את עורכת "ליידי גלובס" – כדי לגלות לה ולשדר לעולם שיש דברים משותפים עם אלה שמעבר להרי החושך… מעבר לפוליטיקה יש תחומים שמאחדים את אורחות החיים של כולם, כמו איכות חיים, אסתטיקה, סגנון חיים, מודעות עכשווית ואפילו פתיחות לשינויים במסגרת הקיימת. לומר לא למחלוקות וכן לסטייל, להשקעה בסביבה, לטיפוח ולעיצוב.

נער הייתי וגם זקנתי, ולא ראיתי "לייף סטייל לאלפיון החרדי", כלומר ידעתי שיש חרדים ואחדים מהם עשירים כקורח (לפני שבלעה אותו האדמה, אני מניח), לא ידעתי שיש להם ירחון שילמד אותם עוד קצת על "לא תחמוד" ועל מידת הענווה.

 

ובאותו עניין

אמרו רבותינו "אי אפשר לעולם בלא בשם ובלא בורסקי, אשרי מי שאומנותו בשם, אוי לו למי שאומנתו בורסקי". ואני הקטן אומר שבעולם השקר שלנו, לא תמיד ברור מי הבשם ומי הבורסקי.

 

חינוך ומשפחה בפינתנו "בשוק הפרטי זה לא היה קורה"

כרמית אלרואי, מונתה לאחרונה לתפקיד דירקטורית בחברת "דלק".  לאלרואי תואר ראשון מאוניברסיטת ת"א בחינוך מיוחד ומדעי הרוח והיא מוסמכת פאסיפיק קולג' ברפואה סינית. היא גם מנהלת חברה המשווקת מוצרי רפואה משלימה ותזונה טבעית. נשמע אופטימי, הלא כן? מי אמר שתואר ראשון במדעי הרוח לא מוביל אותך להצלחות בחיים? מי דיבר על אפליית נשים בכניסה לדירקטוריונים? ימות המשיח במוחש ממש.

אה, ועוד משהו שכחתי לספר לכם. לאבא שלה קוראים יצחק. יצחק תשובה, והוא בעל השליטה ב"דלק". לא, הוא לא הבעלים, הוא מחזיק באחוז מסוים מהמניות שמאפשר לו לנהל את החברה כרצונו. ברור שהיא אישה מוכשרת, ולמה שהיא לא תוכל לקבל עבודה רק בגלל שאבא שלה במקרה הוא בעל השליטה?

 

ספר לשבת

למקרה שהחמצתם – לפני כמה ימים פרסמתי את החלק הראשון של הסקירה המרוכזת  "ספרים לחג" בקרוב ממש חלק ב'. 

יואב אבני, שכן מ"רשימות"  זכה בפרס "גפן" על ספרו "החמישית של צ'ונג לוי" – ברכותי. על הספר, אפשר לקרוא כאן.

וחוץ מזה – בשבת מתחילים מחדש לקרוא בספר "בראשית". כדאי.

 

מבראשית

מורתי, תמר אלאור, כתבה מזמן – סיפור בריאת האשה כמבוא לאנתרופולוגיה -  (גם הרב סולובייצ'יק שם!)

 

קצרים על קישורים

זה בסדר מישל, תעתיק ממני, אני לא כועס 

Take me to Your Leaders

עד שמישהו רוצה להיות נחמד פה, באים אליו בטענות

 

שיר

תגידו קלישאה, וש"אחרי החגים" יהיה רק ביום ראשון, אבל תודו שזה יופי של שיר.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=GCkM85M30QE?fs=1&hl=he_IL&hl=en&w=425&h=355]

2 Comments

התגובות סגורות.