אחרי עשר שנים

10הבלוג הזה עלה לאוויר ביום העצמאות לפני עשר שנים. כתבתי אז על ג'ורג' אורוול ועל יום העצמאות. זה היה במסגרת פרויקט "רשימות" מיסודם של אורי ברוכין ,ירדן לוינסקי  ואילן גליני  הזכורים לטוב. אמנם, אחרי שנים אמר לי אורי  כי הפרויקט היה עבורי "הנוצה של דמבו" ולא יותר מזה. אך הוא היה נדיב והמעיט בחשיבותו של המיזם לכתיבתי שלי ולכתיבה ברשת  העברית בכלל.

הבלוג נקרא אז "קראתי ספר" על שם הטור שהיה לי בעתון "הצופה"  היומי שאינו עוד. לאחר כמה שנים, יחד עם השינוי בפרויקט רשימות קראתי לו "ספר חברה תרבות", על שמו של הטור שהיה לי במוסף הספרים  במהדורת השבת של עיתון "הצופה" שגם הוא אינו עמנו (בעריכתה של ידידתי הותיקה חיותה דויטש תבדל"א)

עם השנים תחומי העניין שלי השתנו. הייתה תקופה שכתבתי בה על אופניים, ולאט לאט נטשתי את הכתיבה על ספרים של אחרים. כיום אני כותב יותר על כלכלה וחברה, ועל ספרי עיון. ימי כתיבת הטור בעתון הביאו אותי לכתיבה רצופה ומתמדת, היום זה קצת אחרת, לצערי על אף שאני מקפיד להמשיך ולכתוב בקביעות. גם מקומם של הבלוגים בעולם השתנה, עם עלייתם של פייסבוק טוויטר ושאר ירקות. וגם אני הזדקנתי בעשר שנים שלמות.

נרימה דגל ונחגוג כולנו יום הולדת את פרעה. תודה לכולם, ולאשתי אהובתי שתמיד תמכה ועודדה. תודה לכם הקוראים לאורך השנים ולכל אלה שכבר יבואו, ולתפארת מדינת ישראל.