השומר אחי

 

אריק רגב, מנכ"ל חברת G4S אבטחה – לשעבר "השמירה", מהמעסיקים הגדולים בישראל, אומר שלא שכח מאין הגיע וטוען כי הוא מוותר על מאות מכרזים כדי לשלם לעובדים כראוי. בראיון ל-ynet הוא מצהיר: "אני יודע שהיחס לעובדים בענף הוא מחפיר ושמתעללים בהם. אני כאן כדי להוביל מהפיכה ולשנות את זה" 

Ynet השומר שהיה למנכ"ל: " היחס לשומרים ישתנה" – כלכלה

אריק רגב מבטיח שהחברה שהוא מנהל, למרות המוניטין המפוקפק שרכשה בשנים שעברו (לא תחת ניהולו, יש לציין), מובילה מהפכה בתחום חברות הסחר בעבודה (המכונות "חברות שמירה" או "חברות כ"א" בלשון נקייה). הוא מתחייב לשמור על החוק ולהתנהג בכבוד לעובדים. לצערי, נהיה מוכרחים להודות שאכן מדובר במהפכה, בוודאי בתחום החברות הללו שיש בהן לא מעטות המתפרנסות מעושק העובדים, ומתחייבות לקבל מהארגונים השוכרים את שירותיהם מראש תעריפים שלא יאפשרו להם לשלם את המינימום הנדרש.

אריק רגב מוסיף ואומר:

"בכלל, אני חושב שהעובד לא צריך לרדוף אחרינו בשביל לקבל את מה שמגיע לו. הדבר הראשון שעשיתי היה לחלק לכל העובדים, בתלוש המשכורת, את מספר הנייד שלי. אם יש בעיה, אם לא שילמנו משהו, אם מנהל התנהג לעובד שלא כראוי – שירים טלפון. בנוסף, מיניתי גם עורך דין שפועל כמבקר פנים בנושא היחס לעובדים ואחראי אך ורק על הנושא הזה, והוא בודק כל הזמן אם אין פגיעה בזכויות או יחס לא יפה".

אני לא יודע אם אכן אריק רגב עומד בהתחייבויותיו, מקווה שלא מדובר במס שפתיים אלא בכוונה אמיתית לשנות את שוק העבודה,ויש לקוות שהתביעות העומדות כנגד החברה הם מתקופות קודמות. בראיון לפחות הוא נשמע מאד חיובי ועניני.

אבל המראיין , תני גולדשטיין, אינו רגוע כלל וכלל. אידיאולוגיה של שמירה על זכויות העובד נראית לו מסוכנת.

אתה מנהל חברה שנסחרת בבורסה, ומחוייב למקסם את רווחיה. המעשים הטובים שלך הם לא מעילה באינטרסים של בעלי המניות?

בוא נקרא את זה עוד פעם, לאט. אריק רגב אומר שהוא מתחייב לשמור על החוק, ולהתייחס לעובדים כאל בני אדם. לא מדובר פה על חלוקת אופציות במיליוני דולרים, או שומו שמיים, תשלום משכורת 13 , או אפילו העלאת שכר מעבר למקובל בענף. לשמור על החוק ולהתנהג יפה, זה הכל. ולזה קוראים "מעילה באינטרסים של בעלי המניות".

One comment

התגובות סגורות.