בלוג עצמאי או לא – עצה למתלבטי רשימות

אני אמשיך לכתוב  בבלוג עצמאי בטכנולוגית wordpress המדוברת. (רשמו בפניכם את עצתי לעשות שימוש בכתבן של windowes live . תוכנה המותקנת על שלחן העבודה ומיועדת לכתוב ולפרסם פוסטים, במנשק עבודה נוח ופשוט.)

ולמה לא להסתפק בבלוג בתוך אתר "רגיל", כמו wordpress.com או בלוגלי, או למשל mywebspace ?

אפשר, כמובן. מיליוני אנשים עושים את זה. ובכל זאת, כשיש לך אתר משלך זה אחרת. קודם כל -זה שלך. אתה פחות תלוי באחרים, בהגבלות ובמדיניות של אתרים. וחוץ מזה – , אתה יכול לפתוח לעצמך תיבת אימייל עם שם הדומיין. וזה מגניב במיוחד כששם המשפחה שלך הוא שם הדומיין כמו למשל me @ seri-levi.com .  

אלא מה? זה לא כל כך פשוט. אני מחזיק אתר כבר הרבה שנים, ניהלתי אותו תמיד בעצמי, פחות או יותר.  על אף שאני חובב טכנולגיה, איני בקי כל כך  בתהפוכות DNS וגרסאות של וורדפרס  (באנגלית זה חרוז), מה שחייב אותי לשלם שכר לימוד של שעות עבודה ומדי פעם לראות את האתר שלי קורס  או סתם מוציא אותי מדעתי. לכן עכשיו כשהחלטתי שהוא איטי מדי וזקוק לשיפוץ טכנולוגי בחרתי לשלם  למישהי שתארגן את כל מה שצריך תתקן תשפץ וכל מה שצריך,  ופניתי ל חנית כהן,שהיא מומחית וורדפרס המטפלת בו בחביבות וביעילות. וכמובן יש את השיקול הכלכלי – תחזוקה עולה כסף, וגם אם תעשה הכל בעצמך להחזיק אתר על שרת הוא גם ענין הדורש תשלום.

פתרון ביניים, שלכאורה משלב בין שני העולמות, הוא לקנות דומיין, ולשים את האתר בבלוגיה מסודרת. כך יש לך תמיכה כל הזמן בבלוג ברמת התשתית, יחד עם כתובת אישית משלך. (ואתה גם יכול לפתוח לעצמך תיבת דואר עם שם הדומיין דרך גוגל אפס).

ההחלטה היא שלכם – ובכל מקרה – אם אתם עדין לא בענין או ממש טכנופובים, לכו לאתר קיים ומסודר, ותמצאו חבר טלפוני שיעזור לכם.

 

 

================

הודעה לקוראים – בשל השינויים באתר "רשימות" – הבלוג יעבור לכתובת www.seri-levi.com