אנחנו העולם

גדי סרי, בן דוד יקר, הוציא תקליט חדש ונפלא. קוראים לו "ספרי –שירת יהודי תימן". השבוע הוזמנו לבר מצווה ורציתי לקנות עותק כמתנה. חיפשתי בחנות התקליטים במדף החדשים (שם מצאתי את העותק שקניתי לעצמי כשיצא) ולא היה, לא התעצלתי ובדקתי ב"ס", וליתר בטחון גם ב"ג". לא מצאתי. שאלתי את המוכר אם יש להם את התקליט המשובח בחנותם והוא אמר, כן כמובן. תסתכל שם בקצה החנות בדוכן "מוזיקת עולם". לא רציתי להתווכח עם המוכר על פוסט קולוניאליזם ואוריינטליזם וקניתי (כן, בעטיפת מתנה בבקשה) והלכתי משם. בערב בדקתי באתר "מוזיקה ישראלית" וראיתי שהתקליט מסווג גם שם באופן דומה בתגיות "תימנית, מזרחית, עולמית, אתנית, אוריינטלי".  מתוך סקרנות סתם הסתכלתי על הסיווג שקיבל התקליטשל ששי קשת, בו הוא מזמר פיוטי חזנות מבית אבא, וראיתי שהוא מתויג "יהודית, חסידית, ישראלית, חגים".

תפילה לגשם

ותודה למי ששלחה לי את השיר היפה הזה.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=yjbpwlqp5Qw&w=640&h=385]

One comment

  1. אזרח.

    -תימנים הם עדה מיוחדת ונפרדת.בכל. אי אפשר לסווג את שירת העדה התימנית כ מזרחית,חסידית, ישראלית ,וכד'.מברך על הפרוייקט של בן דודך.אומרים ש…"טובה תוכחת מגולה, מאהבה מסותרת",ו ש.."למוכיחים ינעם,ועליהם תבוא ברכת טוב".
    שמעתי את השירה, ולדעתי,מי ששר,חייב לפ'צח טוב יותר,ובמיוחד לשים דגש על הבגד כפת הרפויות.גם לשים דגש על החולם ,שצריך לומר אותו כראוי.

    בכל אופן, יוזמה ברוכה.עלו והצליחו.

    http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3972323,00.html

התגובות סגורות.