כמה מהר רץ עופר

 

לפני פחות משבוע הלך לעולמו רו"ח ישראל שטראוס, שהיה נשיא לשכת רואי החשבון. איש מקצוע מוערך, אדם שתרם משמעותית לחשבונאות בישראל, היה יקיר העיר תל אביב ופעל רבות בחייו. מאליו מובן שהמנוח היה יקר למשפחתו ולחבריו האבלים על לכתו.
בתוך כך, רו"ח עופר מנירב שלאחרונה הפסיד בבחירות לתפקיד נשיא הלשכה, הצליח לומר הספד מרתק, יש לומר. שילוב מיוחד של הז'אנר "כמה יצא ארסנל" יחד עם "יצחק כל כך אהב אותי". ולא נתקררה דעתו עד שפירסם את ההספד כמודעה בעתון "גלובס".

 

מתוך המודעה, פנינים שליקטתי:
"אודה ולא אבוש כי כמה שאני מחשיב את עצמי כמי שמבין במיסים, לא הצלחתי להגיע לרמת היידע ולבקיאות של ישראל ז״ל. אשר לדבקות ולנכונות להילחם למען הלשכה אני מאמין שהצלחתי להדביק את הפער……לפני 10 שנים ביקש ישראל להיפגש איתי בנושאי מיסים, כאשר הייתי בטוח כי מדובר בעוד אחת מאותן פגישות עבודה שהיו לנו מדי פעם.
כשנפגשנו התברר לי כי הפעם לא מדובר בפגישת עבודה בענייני הלשכה אלא שישראל ביקש להתייעץ איתי בנושאי מיסיס הנוגעים לו אישית ולמשרד. באותו רגע הבנתי ״שהגעתי למצוות״, שכן אם ישראל הגדול, וכן הוא היה גדול באמת, פונה אלי כדי להתייעץ איתי בנושאי מיסים אישיים שלו… ״עשיתי את זה״. "

(מוגש כשירות לטובת מי שחושב שרואי חשבון הם אנשים משעממים. בתמונה – המודעה שהתפרסמה)

הספד לרואה חשבון