ראש ישיבה – מזכ"ל בני עקיבא

NRG יהדות מדווח כי הרב בני נכטיילר, ראש ישיבת רעננה יהיה המזכ"ל הבא של תנועת בני עקיבא. הרב נכטיילר יכהן בתפקיד בחצי משרה, וימשיך בתפקידו כראש הישיבה. לצידו יכהן רני רוזנהיים, רכז מחוז דן, בתפקיד סגן מזכ"ל.

 

כשאני הייתי בבני עקיבא, ראש ישיבה היה ראש ישיבה, ובני עקיבא היתה בני עקיבא ומלכות לא נגעה בחברתה. אבל גם בלי נוסטלגיה אני חושב שזהו צעד מדאיג. עירוב שאינו במקומו, בין תנועת נוער למוסד חינוכי בעל היררכיה נוקשה וחד משמעית.

האם החניכים יצטרכו לעמוד כשהמזכ"ל החדש יכנס?

ישלחו לו שו"תים?

אבל, מה לעשת, בבני עקיבא כמו בבני עקיבא נציגי הזרם החרד"לי משלימים עוד שלב בהפיכת בני עקיבא לתואמת לחזונם.

יש שיגידו שיא, יש שיגידו שפל חדש. בני עקיבא הולכת ומתחרד"לת בשנים האחרונות, כתוצאה ממאבק ממוקד לשינויה. ובדברים הללו, מי שמתאמץ ופועל משיג הצלחות. לדעתי הם פועלים בניגוד לדעת חלק נכבד מההורים וזה סוג של "השתלטות עוינת".

לגיטימי – חוקי- אבל  מצער

אחרי רב לסניף, יש סניף לרב.

 

 

7 Comments

 1. הובס

  אבל לא עליו נופלת וקמה התנועה. זה שיש תואר "רב" למזכ"ל עדיין לא אומר שום דבר. האם אנו מכירים את משנתו החינוכית? מה עמדתו בנושאים שנוגעים לפרקטיקה חינוכית של תנועת נוער? עוד חזון למועד.

  מלבד זאת, נניח שמדובר בנציגי הזרם החרד"לי שדוחפים למינויו של רב ,כנראה שהם מספיק דומיננטיים בשביל להוביל מהלך כזה- ואז זה לא מעיד על נציגי הזרם אלא על התנועה עצמה שנוטה לכיוון מסויים- ולכן אולי מתבקש ולגיטימי שדבר כזה יקרה.

  ושוב, עצם מינויו של רב למזכ"לות עדיין לא מעידה על שינויים דתיים דווקא בתנועה. יש כמה וכמה רבנים דומיננטיים בהחלט שמלוים את בנ"ע, חברים במליאה ויש להם מילה במה שהולך בתנועה. אז עכשיו יש עוד אחד.

 2. קובי

  עד כמה שידוע לי, הרב בני נכטיילר היה מועמד מוסכם על כל הזרמים והפלגים במליאת ההנא"ר. החרדל"ים רצו את הרב אוהד תירוש, לשעבר ראש מדרשת הרובע (הפלג הנשי של הר המור) וזה היה סדין אדום בעיניהם של אנשי הזרם שכנגד (איך נקרא להם, מודרן- אורתודוקס? מפד"ל הישנה? הרוב הדומם?) לכן נבחר מועמד מוסכם.

 3. יהויריב

  המלמד על הכלל.
  אבל כפי שאת רואה, התיקון חד, אפילו חד מאוד, כפי שמיטיב לתאר גלעד סרי-לוי.
  אם כי את העובדה שציינתי הוא לא ציין, אם מחוסר מודעות, אם משום שמחמת מוצאו-הוא ייחשד בהתבכיינות. ואולי באמת זה לא רלבנטי בעיניו. רק הוא יודע

התגובות סגורות.