פורומים ואופניים

עיון בפורומי אופניים, וקריאה רצופה בהם לא כל שכן, עלולה להטיל דכדוך על החובב המתחיל שכמותי.

ראו למשל את פורום אופניים של תפוז. נראה חביב בהתחלה. אבל לא. יש שם המלצות על צפיה במרוצי אופניים. דווקא ניסיתי. זה מרתק בערך כמו לצפות במכונת כביסה בזמן הסחיטה. כל מיני אנשים שנראים אותו דבר, רק בבגדים בצבעים שונים. אלה נוסעים 200 קילומטר בשעה בערך. בחזית נמצאים עשרה, שרוכבים בתורנות. פעם זה בראש, פעם אחר. בסוף, אבל ממש בסוף, אחרי רכיבה של חמשת אלפים קילומטר, זה שפחות תשוש ביניהם, נוסע מהר את עשרים המטר האחרונים ונורא מרוצה מעצמו. ולכל אורך המרוץ המפרך שני קריינים מדברים ביניהם באנגלית, אבל בשקט. לא להפריע.

לעתים רחוקות, כך מספרים לי, יש משהו ששוה להתבונן בו.

אבל זה מילא. את שאר הפורום ממלאות הודעות כמו – “רכבתי השבוע שלושים ושש שעות – איפה עוד יש כביש?” או – “כולם מוזמנים להצטרף אלי למסלול הבקר שלי – חיפה-מטולה-רמת גן- גבעתיים – 443″ .והמון עניני קניות “קניתי אופניים בחצי מיליון שקל, ונשאר לי רק ארבע מאות אלף לשדרוגים – על מה תמליצו לי”.  “מי מכיר חנות טובה לאופנים על הירח?” – דברים כאלה.

מעת לעת הם רבים אחד עם השני על ענינים של איגוד האופניים. (יש דבר כזה, לא תאמינו). טים מצמן ניצח את טים בריידי. אחד גנב לשני מאמן, וההוא לובש חולצה מכוערת ולא מבין. קרבות עזים ניטשים בסוגית איזו קבוצה הכי שווה, הכי גברים והכי בכלל.

ויש את הפורום הטכני של תפוז. שם מדברים על ברגים ושדרוגים.  אם אתם מתעניינים תוכלו לקבל שם סקירה על סוגי דבק מתאימים לפנצ’ר שלכם.  מרוצי אופניים כבר יותר מעניין מזה.

בדה מארקר קפה יש קפה, וגם פורום אופניים. הנושאים שם אותם נושאים. נסיעה רצופה של 340 קילומטר (שככה יהיה לי טוב), שדרוגים וקניות. ויש גם רכיבת נפח. (שזה רכיבה לשמנים שרוצים לרזות, כנראה).

וכל המתחילים והחובבים הקלים, אלה מתביישים לדבר. מקסימום תשמעו “אני מתחיל ברכיבת אופניים, נסעתי היום 60 קילומטר, זה בסדר בתור התחלה?”. שקרנים.

========

נחמה פורתא מצאתי בבלוג בנושא אופנים. לא, לא זה המכנה את עצמו “אבי ערס לייט” שכותב עם הרבה עעע ומלעיג בגזענות. מצאתי בלוג של מישהי, אשה רגילה. לא לאנסית ארמסטרונגית. קוצים קוראים לבלוג הזה שווה לקרוא.

 

 

 

 

עדכונים ותגובות לפוסט==

נעם לסטר רוכב על אופני שטח – כי כביש זה משעמם

איציק הופמן מסביר על הטור דה פראנס

9 Comments

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מזמן לא צחקתי כל כך מהתאורים של קבוצת שרוטים שאליה אני משתייכת.
  אל יפול רוחך.
  אמר לי מאמן אופניים – מה שחשוב הוא
  לרכב, לרכב לרכב.

 2. איציק הופמן

  נכנסת לפורום אופני כביש, המרכז באמת רוכבים יותר מקצועיים. פורום אופניים (אותה כתובת רק עם 652 בסוף) מיועד לרוכבי שטח ובו מרוכזים רוב המתחילים.
  הפורומים בתפוז תמיד היו מקום שגם המתחילים היו יכולים למצוא בו את עצמם ולהתקדם ותוך חודש להתבטא כאילו הם המציאו את הגלגל, או לפחות את הפנימית.
  באשר לצפייה בתחרויות, הרי שללא היכרות כלשהי לא ניתן להנות ממירוץ אופניים, כמו גם מכל ענף ספורט אחר.
  אתה מוזמן להתחיל בשני המאמרים שכתבתי, שנמצאים באותו הפורום:
  http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles/default.asp?forumId=1046&c=0&sc=0&ssc=0

  איציק, מנהל ומקים פורום אופניים

 3. פינגבק:יום ששי חזר | ספר חברה תרבות

התגובות סגורות.