מקצוענות, שירות וטפשות

 

אתמול ראיתי בעיתון הכלכלי שבלע את "הארץ" מודעה, שמתמודדת באומץ על פרס סרי לוי למודעות מטומטמות לשנת 2009 .וכך כתוב שם, מתחת לדמות של רוכב מסוקס, הנשען על אופני שטח יקרים, עם משקפי שמש כפפות וכל התפאורה, בתוך משרד של חברת הייטק.

 

לבצע 'סינגל' זו מקצוענות. לעצור באמצע – ולהיענות לקריאת שירות דחופה של לקוח – זו מצויינות"… (איש אחד, מנכ"ל משותף, חברה מסוימת)

ומיד מגיע הסבר לציטוט המופלא

אבי, רוכב חובב, אוכל סינגלים ומעברים טכניים לארוחת בוקר. אבל כשמדובר בצורך לטפל בבעיה טכנית או בהקפצה של דיסק RAID לאתר ההתקנה הוא יעצור גם באמצע רכיבה. כי העסק שלך קודם להנאות של אבי ושלנו…

XXXX חברת מיחשוב מסוג אחר. המוכוונות שלנו למתן שירות מושלם ללקוח עומדת הרבה לפני ההנאות שלנו. החל מהמנכ"ל ועד אחרון הטכנאים.

 

hazonבהזדמנות קרובה אסביר למי שלא מכיר מהם 'סינגלים', ו'מעברים טכניים'. לא מדובר בתקליטי שדרים עם סולו גיטארות עצבני, אלא במונחים מעגת רוכבי השטח. מה רוצה לומר הפרסומאי? אנחנו מעודכנים חדשנים והולכים עם כל הטרנדים. כי אופני שטח זה טרנד של הייטקיסטים. אבל מה? אנחנו לא כמו כולם, אנחנו מוכווני שירות.

חשבתי לעצמי, שאני לקוח של אותה חברה, ובדיוק מה שאני  צריך זה דיסק RAID . נגיד. אני מתקשר לגבר שבתמונה, הוא  מיד עוזב את כל מה שהוא עושה ובא לעזור לי. כלומר, הוא עוצר בחריקת בלמי דיסק, באמצע הגלישה במורד. מסתובב אחורה, דוהר באופניו מבן שמן עד למשרדי החברה שלי, עוצר ליד השלט עם השלש אותיות באנגלית, וביד נוטפת זיעה מגיש לי את הRAID הזה, שהוא שמר כל הזמן בתיק הגב שלו. לא נשמע מפתה במיוחד.

ויותר מזה. אני לא רוצה שמישהו יפסיק לרכוב באופניים שלו וירוץ לעבודה בגללי. שינהל חיים בריאים, יתן מקום לכל דבר. ואם באמת יש צורך בהערכות לשירות דחוף, נראה לי שיהיה יותר טוב אם לפני שנסע, היה מארגן איזה כונן שישב במשרד ויביא כוננים למי שצריך.

לא מזמן היתה פרסומת לאיזו חברת גרירה או משהו, ובה ראו עובדים העסוקים בעניניהם הפרטיים, ממסיבת יום הולדת ועד סרט עם פופקורן, שברגע הקריאה נעלמים ורצים לשחרר איזה אוטו תקוע. קוראים לזה "שירות מקצועי". אני קורא לזה ניצול וחוסר התארגנות מצד המעסיק, וחוסר פרופורציה לחים מצד העובד. (בהנחה שיש לו ברירה, לא לכולם יש) 

 

(בתמונה – כך עשוי להיראות איש הייטק עם חזון)

 

דיון מעניין בפורום אופני כביש – בעקבות הפוסט

4 Comments

התגובות סגורות.