זורום זורום

פנו אלי רבים ושאלו, הי – מה עם האופניים?  חודשיים חלפו ולא סיפרת כלום, לא רמזת מאום.  נכון, הזהרת שלא מדובר בקאמבק הגדול ביותר מאז הקאמבק הקודם, ובכל זאת. אמרת שאתה חוזר. ומה קרה? הם מוסיפים ושואלים בדאגה, האם שוב האופניים בכו מאד והקסדה מתייפחת שבעתיים?   ספר ספר, הם אומרים.  הצליח לך?

המונה ליזה
לא שבעתיים, שעתיים

ובכן, אני אומר. אז זהו שכן, בעצם זהו שכן. כלומר באמצע. בגלל נטייתי לחישובים וחשבונות, וחיבתי לגליונות אקסל , אולי בשל העובדה שאני מתפרנס מעניינים שכאלה, (עיינו ב"על אודות" ותופתעו לגלות) אני רושם לי כמה רכבתי בכל פעם. קצת אובססיבי, אני יודע. אבל את זה למדתי מחנוך, וזה עניין מקובל בקרב רוכבי אופניים בכלל, ואובססיביים בפרט.  בגלל נטייתי הנ"ל, מיד כשהתקלקל לי מד המהירות והמרחק של האופניים, רכשתי בהון עתק אפליקציה לאופניים, למכשיר הטלפון הערמומי שלי. היישומון הנ"ל יודע לספור (בערך) כמה רכבתי, כמה זמן זה לקח, ואפילו להפיח השערות מפוקפקות על מספר הקלוריות שהלכו לאיבוד תוך כדי האירוע. ליישומון הזה יש קול של בחורה אמריקאית, דווקא סימפטית. קוראים לה לורה והיא מספרת לי מעת לעת כמה קילומטרים חלפו, כמה זמן נשאר ודברים כאלה. האמריקאים אומרים "קילומטר" בהטעמה כזו מגניבה. לורה גם מלשינה לאשתי איפה אני נמצא בזמן הרכיבה, שולחת לה מפה והכל. ככה זה סיסטרהוד.  יש לה גם אפשרות לשלוח הודעת סיום לפייסבוק ולספר כמה עשיתי, אבל למרבה הצער  התוכנה יודעת רק לשלוח בדיוק את הנתונים בלי להוסיף מקדם הגזמה המקובל כשמספרים לחבר'ה, אז אני לא משתמש בזה. אגב, אם יש פה מישהו שמבין בזה, אולי תסבירו לי איך קורה שכל פעם שאני יוצא מהבית וחוזר אליו, התוכנה טוענת ללא חשש שעליתי יותר ממה שירדתי.  (הכוונה לעליה במטרים, רשעים, מטרים) האם גמדים אלמונים מגביהים את הבית כל פעם?

בכל מקרה – אני חושב שצריך לשפר את התוכנה, משהו קל לביצוע אבל יעלה משמעותית את קהל היעד. נגיד שבמקום להכריז בקול אדיש  "11 קילומטר, מהירות 20 קמ"ש" היא תעבור לעידוד פעיל. למשל, אם אני דוהר  במהירות של ארבעים וחמשה קמ"ש (בינתיים רק בירידות, אבל נגיד)  היא תגיד לי באמריקאית שימושית "סחטיין עליך יא-קוונדיש, הבאת אותה במהירות". ואם אני אזדחל לי בעליות במהירות מבישה שלא אציין פה כלל וכלל, היא תגיד לי "אחי, עוד מאמץ קטן. אתה יכול, הנה תכף נגמרת העליה" ועוד תוסיף צ'פחה ידידותית.  לחילופין, ולאמיצים במיוחד, יהיה "מוד סתלבט", שבו לא יהיה הקול של לורה אלא של שלשה גברברים צעירים שיגידו לך מה הם חושבים עליך –  למשל "רכבת 22 קילומטר, שזה מאה פחות ממה שיאן רוכב כשהוא עייף ורוצה לנוח", או "המהירות שלך היא 12 קמ"ש, שהיא המהירות הממוצעת של נמלה בשיא החורף". דברים כאלה.

כך או כך, בזכות לורה והתוכנה  אוכל לספר לכם בלי חשש ופקפוק שהשנה, הלא היא 2012 למנינם, רכבתי יותר שעות ויותר פעמים ויותר קילומטרים ממה שרכבתי בשנת 2011. שזה חיובי, אבל עדיין לא הרבה מדי. מצד שני יש עוד חצי שנה שלמה לפנינו, ולא עת סיכומים היא. על כן נאמר בסגנון עדות האקסל, שמסתמנת מגמה חיובית.

====

לא קשור, אבל זה שיר ממש מגניב שיאיר כתב והלחין ושר:

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=yO3d2YpYhjo&w=480&h=360]