רס"מ זידאן סייף ( 1984–2014)

לזכרו של זידאן סייף, שחרף נפשו למות על מדרגות בית הכנסת בירושלים:

זידאן בן ג'וליה ונוהאד. זידאן נולד ביום 26.7.1984 ביאנוח שבגליל המערבי. ילד שלישי במשפחה, אח של סוהאד, מוראד, כלוד, והדאן ועדנאן.

ביום 7.4.2011 התגייס זידאן למשטרת ישראל. הוא שירת במחוז ירושלים. זידאן נשא לאישה את רינאל. בני הזוג גרו ביאנוח, ובמחצית 2014 נולדה בתם לרי.

בתאריך 18.11.14 חדרו שני מחבלים לבית כנסת בשכונת הר נוף בירושלים וטבחו במתפללים באמצעות גרזנים ונשק חם. בפיגוע נרצחו ארבעה מתפללים ונפצעו שבעה נוספים. רס"מ זידאן סייף ז"ל הגיע לזירת הפיגוע בעקבות קריאה ששמע במערכת הקשר. הוא התמקם סמוך לגרם המדרגות בכניסה אל בית הכנסת וירה אל עבר המחבלים שיצאו ממנו, תוך כדי שהוא מגונן על שוטרת נוספת שהתקרבה למקום. במהלך האירוע נורה זידאן בראשו ונהרג. 

רס"מ זידאן סייף, בן שלושים בנפלו, הובא לקבורות בכפרו יאנוח. בהלוויה השתתפו נשיא המדינה, ונציגי בית הכנסת שבו היה הפיגוע. הרב מרדכי רובין מבית הכנסת ספד לו ואמר: "באנו מירושלים, ממקום הטבח האכזרי, עם אנשי ההצלה שליוו את זידאן ברגעיו האחרונים. באנו להיות איתכם ולבכות אתכם. ערך גדול ביהדות הוא להכיר טובה ותודה למי שמסר נפשו בעבורנו. זידאן גילה אומץ. היה הראשון בחזית הקרב. אנו בטוחים שמותו הוא אבידה גדולה לאשתו, בתו, הוריו ובני העדה כולה, אך גם לנו אנשי הקהילה. הנחישות והאומץ של זידאן יהיו חקוקים בלב העדה הדרוזית ובקרב העם היהודי"

זידאן הותיר אישה ובת, הורים, שתי אחיות ושלושה אחים.