ראש המועצה–פוסט המשך

המצב כרגע נותר לא ברור. חוץ מכמה יודעי סוד והמעורבים בעניין אף אחד לא יודע מה היה שם. אם היה. ואיך היה.תוצאת תמונה עבור מועצה אזורית גוש עציון
ישנן רק הנחות כלליות על טבע האדם. סביר להניח שמישהו לא ישלם הרבה כסף אם הוא לא חושב שהוא אשם. סביר להניח שיש מתלוננת שחוששת מהתוצאות השליליות מבחינתה ומעדיפה הסתר פנים.
כפי שאמרה בחכמה יעל משאלי זו תוצאה צפויה, גם אם בלתי רצויה של העדר תלונה וחשיפה.
אני מבין ומזדהה עם אלה שמעדיפים צד זה או אחר של הסיפור. אני לא יכול להסכים שיש מסקנה אחת הכרחית שמי שאינו מקבל אותה הוא נבל.
מה לעשות? אני לא יודע. אני יכול להגיד רק שמבחינתי ראש המועצה אינו "מנהיג" הוא איש ביצוע שצריך לדאוג שההסעות יגיעו בזמן, וגם מפלסות השלג בזמנן. פעם ציפיתי שהוא לא יפטר עובדות נקיון קשישות ויחליף אותם בעובדי קבלן בשכר נמוך, ולא יתמוך בהפרטת מעונות. לצערי זה לא קרה. בבחירות הבאות אצטרך להחליט אם אצביע בשבילו, או לא.
כל מי שהמצב לא מצא חן בעיני ורוצה שראש המועצה יפרוש מתפקידו, זכותו וחובתו למחות, ובאמת ראיתי אנשים ונשים שיש להם דעה מוצקה הפועלים כדי להפיץ עמדתם ולנסות לשכנע בצדקתם. אני מעריך את זה מאד. יש כאלה שהציעו ואף פתחו עצומה למינוי "ועדה" שתכריע אם הוא צריך להתפטר. בעיני מין "מועצה ציבורית" של אנשים זו העברת אחריות למישהו אחר. כמו יעל אני לא מבין את ההתלהבות מאיזו קבוצת חכמי העדה שתחליט בשבילי. נראה לי שיש כאלה שתומכים בהצעה כי הם חוששים לגלות שרוב הציבור חושב אחרת מהם. את החוויה של להיות בדעת מיעוט אני מכיר היטב, אך זו לא סיבה.  יש הבדל בין לנסות לשכנע באמצעות התארגנות עצמאית של תומכים בדעה, לבין הקמת מועצת חכמים. זה לא עבד טוב כמעט אף פעם, אתם יודעים.