כתם על הגב וחיות אחרות

מזמן לא נפגשנו. השנים חלפו. היא שאלה – מה קרה, למה אתה לא כותב יותר?

====

המנוח ואני
פעם הייתי באיזה אירוע והיה שם גם יורם טהרלב כשנגמר האירוע ישבתי וחיכיתי ואז מישהו בא וקמתי ודיברתי איתו וגם יורם הגיע והתיישב לי על המעיל ורציתי ללכת אבל לא היה לי נעים לבקש ממנו שיקום, ואז בא מישהו והוא קם ודיבר איתו ולקחתי את המעיל. כשהגעתי הביתה הצטערתי נורא שלא שאלתי אותו למה מושקה לא הציע את המגפיים לגוי הראשון וככה לא היה מסתבך בכל הצרות. תמיד התפלאתי למה שיר כל כך יפה על עיר כמו פתח תקווה, אבל שמחתי שהוא העלה את האפשרות שהדוקטור צדק בסופו של דבר. וחוץ מזה כמעט כל בקר אני עובר בגבעת התחמושת, וברמזור כששמש הבוקר מסנוורת אני נזכר באיתן.

====

נגיד שישנם אנשים שהולכים לסדנת כתיבה כמו לערב גבינות ויין. וישנם אנשים אחרים שלפרנסתם מנחים סדנאות כתיבה כאלה. איפה הבעיה בדיוק? מה רע בזה שאנשים ילכו ויכתבו וכולם יתנו להם מחמאות והם ילכו הביתה שמחים? את לא חייבת להיות מוזיקאית כדי ללמוד קצת ממורה למוזיקה, ולא נגר בשביל לבנות לפעמים מיטה ושולחן וכיסא ומנורה. וגם כתיבה יכולה להיות תחביב ולא שאיפה לטלטל את עולם הספרות ולרצות כל ערב לזכות בפרס בוקר.
וכן, אנשים צריכים להתפרנס. מה יש.

====

האיש הירוק נכנס לאוטו הירוק שלו
ונסע בכביש הירוק במהירות ירוקה
מצד אחד של הכביש הוא ראה איש ים ירוק
ומהצד השני המון פרחים ירוקים
זה היה יום יפה
והאיש הירוק שמח ושר שירים ירוקים
ואז ראה האיש הירוק שעל שפת הכביש עומד איש כחול
האיש הירוק עצר את האוטו הירוק שלו
ושאל את האיש הכחול
היי, איש כחול, מה אתה עושה פה?
אני, אמר האיש הכחול, אני מתנגד חיסונים.
===
אני חי באופן אותנטי גם בישיבה בעבודה, באימון קליעה למטרה, בצפייה בטלוויזיה או במשחק עם הנכדים. ובכלל, השאיפה להיות כל הזמן מישהו אחר, משהו אחר תמוהה בעיני. היומרה לפיה מחכה לי ייעוד מופלא שאין לשאר מיליארדי התושבים בכוכב הזה נראית לי מוזרה, ולחשוב שאני אהיה גיבור של סרט או של סיפור תנ״כי, אם רק אחפור עמוק לתוך עצמי ואמצא גדולות ונצורות איזו ״אמת אמיתית״ על עצמי שתהפוך אותי על ראשי ואהיה לאיש אחר זו עוד אשליה. אחי, תרגיע. לֵךְ אֱכֹל בְּשִׂמְחָה לַחְמֶךָ וּשֲׁתֵה בְלֶב טוֹב יֵינֶךָ.
====
אנשים בפייסבוק שאחרי שחירפו אותך ואת אמך שבעה דורות לאחור, כותבים שהם בזבזו מספיק זמן ועכשיו הם הולכים לעבוד.

====
כתבתי בפייסבוק שאף פעם לא הבנתי מה הכוונה בביטוי ״זה לא מובן מאליו״. מין בדיחה רקורסיבית שהצחיקה רק אותי, כי אף אחד לא הבין.