אירוח בסגנון

 

לא מזמן קיבלתי בדואר ספר מדע בדיוני חדש. חשבתי להמליץ לכם עליו לפני פסח. בספר הזה יש כל מיני רעיונות נפלאים איך לסדר  חפצים באופן נאה לעיין. חלקם חפצים אכילים אפילו. הספר נקרא "סטיילינג באירוח Hosting Style" וכתבה אותו איריס מוסיוף. הספר תפס את לבי כשראיתי שהוא מוקדש לנכד שלה.  והספר מבטיח לענות על השאלות שתמיד הטרידו אותי.

איך מתכננים אירוע? איך בוחרים את כלי ההגשה המתאימים? איך שוזרים עוגת פרחים? איך חותכים כרוב? איך מגישים מתאבנים? איך מחשבים את כמות הגבינות לאורחים? איך מסדרים את פינת הקינוחים?

במיוחד קשה לי הקטע הזה עם הכרוב. בספר יש המון הצעות מועילות. כמו למשל לסגור את מערכת ההשקיה האוטומטית של הדשא אם אתם עושים מסיבת גינה, ושהעיקרון הראשון לבחירת היין המתאים הוא ניסוי וטעימה. (ואני מוסיף – קודם תסגרו את הממטרות, אחר תעברו לחלק של היין, ליתר בטחון). הספר מלא כולו  בתמונות, עם מעט הסברים למתקשים.  האמת שתמיד רציתי לעשות עוגות כאלה עם שבעים קומות ומעלית. והתאכזבתי לגלות שאחת מהעצות הראשונות שנותנת לנו מוסיוף הוא לקנות את מה שאנחנו לא יודעים להכין לבד. על זה חשבתי כבר מזמן.

image

ויש גם עצות לנועזים. לא, לא מה שאתם חושבים. היא מציעה להכין קינוח פלמבה. (לא יודעים מה זה? תתביישו ותחפשו בעצמכם.)

הספר הזה יפה, מתאים במיוחד למתנות לחג או בשביל רעיונות איך לסדר את הארוחה הבאה שלכם, או כמוני רק להסתכל ולחשוב על תקופות החיים שאפשר להעביר בסידור אסתטי של צנוניות. אבל כל אחד וטעמו, ובכל מקרה, הספר הזה מקיים את מה שהוא מבטיח, וזה לא מעט.

2 Comments

  1. תמר

    כן, ולסדר את שולחן הסדר עם אביזרים מתאימים לאביב, חופש, שחרור, יציאת מצרים, צמיחה וכד' – אצטרובלים זהובים או כסופים, חלוקי נחל, אבנים בצבעי המדבר, כוסות עם מים בצבעי כחול-תכלת-טורקיז ובהם צפים דגיגים מסול (חומר ידוע של גננות יצירתיות וגם אלה שלא), חבלים בצבע טבעי, וכל זה לצד קערת הסדר, הגדות, כוסות יין, כרפס למינהו (בנוסח עדתך, או עדות ישראל כולם – לצאת ידי חובה, למנוע מחלוקות בישראל…), חרוסת, מרור, חומרי הכורך למיניהם ועוד. בקיצור, אם יש לך שולחן בגודל החדר כולו תוכל לממש את הספר הבדיוני הזה.
    חג שמח, ללא חשש (קטניות, שרויה, ליפתית…).

התגובות סגורות.